Kosmetik- och hygienföretagen

Besöksadress: Storgatan 19, Näringslivets hus, Stockholm
Postadress: Box 5501, 114 85 Stockholm

Mejl: info@ktf.se

Växelnummer 08 - 783 82 40

KoHF på LinkedIn

Personal

Här kan du se vem som gör vad på KoHF. Kontakta oss enligt nedan. Mejl: fornamn.efternamn@ktf.se

Klicka på bilden för att ladda ner högupplöslig bild

Olof Holmer

VD KoHF
Övergripande ansvar för verksamheten samt KoHFs styrelse. Arbetar även operationellt med olika projekt.

Tel: 070-950 70 19

Mejl: olof.holmer@ktf.se

 

Lorena_small.jpg


Lorena Costa

Assistent
Beställningar, fakturering med mera

Tel: 070-972 81 96
Mejl: lorena.costa@ktf.se

 

Anna Melvås

Tvätt- & rengöringsprodukter, biocidprodukter: lagstiftning och tekniska frågor

Tel: 070-894 29 46
Mejl: anna.melvas@ktf.se

 

Madelaine Nordstrand

(föräldraledig - se Anneli Håkansson)
Look Good Feel Better
Swedish Beauty Awards
KoHF:s Kosmetiksektion och Frisörsektion.

Tel: 070-866 46 56
Mejl: madelaine.nordstrand@ktf.se 

Annelie_small.jpg

Anneli Håkansson

Look Good Feel Better
Swedish Beauty Awards

Tel: 070-8541815
Mejl: anneli.hakansson@ktf.se

 

Peter Jansson

Kosmetiska produkter och professionell hårvård: tekniska och regulatoriska frågor,  KoHF veckobrev (medlemmar) och hemsida, KTF teknisk kommittéKTF marknadsrapport

Tel: 070-825 08 48
Mejl: peter.jansson@ktf.se


Emma Jansson

REACH och GHS (CLP)

Tel: 070-480 52 58
Mejl: emma.jansson@ktf.se 

Josefine_small.jpg

Josefine Nord

Ekonomiansvarig

Tel: 070-494 8506
Mejl: josefine.nord@ktf.se

Pär Svahnberg

Konsulterad av KoHF för att projektleda och hantera alla aspekter av Farligt Gods och kontakter med myndigheter.

Tel: 073 062 69 62
Mejl: par.svahnberg@toxintelligence.se

 

Ulrika Flodberg

KoHF:s systerföreningar:
IIH – Branschföreningen för industriell och institutionell hygien
BFS – Branschföreningen för storköksleverantörer

Tel: 070-898 81 81
Mejl: ulrika.flodberg@ktf.se