Kosmetik- och hygienföretagen, KoHF

Besöksadress: Storgatan 19, Näringslivets hus, Stockholm
Postadress: Box 5501, 114 85 Stockholm

Epost: info@ktf.se

Växelnummer 08 - 783 82 40

KoHF på LinkedIn

Personal

Här kan du se vem som gör vad på KoHF. Kontakta oss enligt nedan. E-post: fornamn.efternamn@ktf.se

Klicka på bilden för att ladda ner högupplöslig bild

Olof Holmer

VD KoHF
Övergripande ansvar för verksamheten samt KoHFs styrelse. Arbetar även operationellt med olika projekt.

Tel: 070-950 70 19

Epost: olof.holmer@ktf.se

 


Lorena Costa

Assistent
Beställningar, fakturering med mera

Tel: 070-972 81 96
Epost: lorena.costa@ktf.se

 

Anna Melvås

Tvätt- & rengöringsprodukter, biocidprodukter: lagstiftning och tekniska frågor

Tel: 070-894 29 46
Epost: anna.melvas@ktf.se

 


Madelaine Nordstrand

Look Good … Feel Better.
Swedish Beauty & Cosmetics Awards.
KoHF:s Kosmetiksektion och Frisörsektion.

Tel: 070-866 46 56
Epost: madelaine.nordstrand@ktf.se

 

Lisa Wiklund

Look Good … Feel Better.

Tel: 070-910 02 88
Epost:  lisa.wiklund@ktf.se

 


Peter Jansson

Kosmetiska produkter och professionell hårvård: tekniska och regulatoriska frågor,  KoHF veckobrev (medlemmar) och hemsida, KTF teknisk kommittéKTF marknadsrapport

Tel: 070-825 08 48
Epost: peter.jansson@ktf.se


Emma Jansson

REACH och GHS (CLP)

Tel: 070-480 52 58
Epost: emma.jansson@ktf.se

 

Pär Svahnberg

Konsulterad av KoHF för att projektleda och hantera alla aspekter av Farligt Gods och kontakter med myndigheter.

Tel: 073 062 69 62
Epost: par.svahnberg@toxintelligence.se

 

Ulrika Flodberg

KoHF:s systerföreningar:
IIH – Branschföreningen för industriell och institutionell hygien
BFS – Branschföreningen för storköksleverantörer

Tel: 070-898 81 81
Epost: ulrika.flodberg@ktf.se